Φιλικά: Άρης-Ομόνοια 1-1, Εθνικός-Ανόρθωση 0-1

By Andreas Andreou — August 09, 2017

Άρης και Ομόνοια συμβιβάστηκαν στο… φιλικό 1-1 στο Τσίρειο σε παιχνίδι προετοιμασίας ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος. Άνοιξε το σκορ το Τριφύλλι με τον Μπρέεβελντ,  ισοφάρισε για την Ελαφρά Ταξιαρχία ο Σκούρτης.

KOS_8975

Re-Play

9′ Εκτέλεση φάουλ με τον Αντόνια από αριστερά βγαίνει και εξουδετερώνει ο Νουρεντινόφσκι

27′  Ατομική ενέργεια από τον Αντόνια που επιχειρεί την σέντρα, κόρνερ

29′ Νέο κόρνερ για την Ομόνοια. Στον Νουρεντινόφσκι η μπάλα.

34′ Ο Γ.Σοάρες προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ, προτού η μπάλα φτάσει σε επιθετικό του Άρη

38′ Εκτέλεση φάουλ με τον Καντέ από δεξιά, αποκρούει κεφαλιά ο Νουρεντινόφσκι

Τέλος ημιχρόνου 0-0
Έναρξη δεύτερου μέρους
47′ ΓΚΟΛ 0-1 με τον Μπρέεβελντ να ανοίγει το σκορ για την Ομόνοια με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Αντόνια

50′ Σουτ Αζίζ, απόκρουση από τον τερματοφύλακα του Άρη

Καλή ευκαιρία με τον Αζίζ, παραμένει το 0-1

54′ Συνεργασία Αντόνια-Κάντε, σέντρα και κεφαλιά του Ράφα, απόκρουση

65′ Ο Γκονζάλες αστοχεί μετά από συνεργασία Ντάρμπισάϊαρ και Χριστοφή

71′ Φάουλ για τον Άρη, στην εξωτερική των δικτύων η μπάλα μετά τηνεκτέλεση

76′ Σουτ από τον Χριστοφή, άουτ
77′ Ευκαιρία με τον Γκονζάλες, εξουδετερώνει με διπλή προσπάθεια ο τερματοφύλακας

82′ Κεφαλιά από τον Ντάρμπισαϊαρ, άουτ

86′ ΓΚΟΛ 1-1 ο Άρης ισοφαρίζει με κεφαλιά του Σκούρτη

Τέλος αγώνα

Άρης: Νουρεντινόφσκι, Αουρέλιο, Μαραγκουδάκης, Νικολίτα, Λεονάρντο, Πόλιανετς, Εβαρίστε, Γιούσεφ, Ράντου, Χριστοφόρου

Ομόνοια: Παναγή, Ζαΐλσον(Φιλιώτης 79′), Φαμπρίσιο(Κατσαντώνης 87′), Γ. Σοάρες(Φραγκέσκου 73′), Καντέ(Μαργκάσα 61′), Μαντούρο(Κατελάρης 64′), Μπρέεβελντ(Α.Σοάρες 71′), Τουρέ(Γκονζάλες 57′), Αντόνια(Κύπρου 79′), Αζίζ(Χριστοφή 57′), Λόπες(Ντάρμπισαϊαρ 64′)

IMG_4789_4896x3264

Με σκόρερ και πολυτιμότερο τον Καλό η Ανόρθωση νίκησε σε φιλικό προετοιμασίας τον Εθνικό με 1-0 στο Δασάκι της Άχνας σε ένα παιχνίδι που ο Ράγιος αγωνίστηκε ως αλλαγή.

Re-Play

6′ Συρτό σουτ εκτός περιοχής που καταλήγει στην αγκαλιά του Αρούς

10′ Κεφαλιά-πάσα του Παλάνκα προς τον Καμαρά που δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση

13′ Γυριστό σουτ από τον Καλό, εξουδετερώνει σε κόρνερ ο Πρότσεκ

17′ Κεφαλιά από τον Καμαρά, μαζεύει ο Πρότσεκ

29′ Ο Καλό κερδίζει πέναλτι

30′ Ο Πράνιτς αστοχεί στην εκτέλεση του πέναλτι

33′ Δοκάρια για τον Εθνικό, παραμένει το 0-0

37′ Σέντρα-σουτ από τον Πράνιτς, ο Πρότσεκ απομακρύνει με γροθιές

40′ Μακρινό σουτ του Γκάτσεφ, άουτ

Τέλος ημιχρόνου

48′ Σουτ από τον Καλό, απομακρύνουν οι αμυντικοί προ της γραμμής τέρματος

51′ Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Παλάνκα δύο ποδοσφαιριστές δεν μπορούν στείλουν τη μπάλα στα δίκτυα.

52′ ΓΚΟΛ 0-1 ο Καλό με σουτ εντός περιοχής ανοίγει το σκορ για την Ανόρθωση

56′ Σουτ με τον Καλό από πλάγια θέση, άουτ

57′ Ο Άλβες δεν μπορεί να αξιοποιήσει την συρτή μπαλιά από τον Καμαρά

Ακυρώνεται γκολ του Σιβού καθώς ο Καμαρά ήταν οφσάιντ

74′ Ο Άλβες αστοχεί σε τετ-α-τετ

81′ Σουτ από τον Ράγιος, άουτ