Καρμιώτισσα-ΠΑΕΕΚ 1-0: Γλυκιά ήττα για την ΠΑΕΕΚ, στους «8» οι Κερυνειώτες!

Την ήττα με 1-0 από την Καρμιώτισσα γνώρισε στο ΓΣΖ η ΠΑΕΕΚ για την φάση των «16» του κυπέλλου, ωστόσο το προβάδισμα με 5-1 του πρώτου αγώνα ήταν μεγάλο και της διασφάλισε την πρόκριση στην επόμενη φάση.

NIC_8091

Eικόνα του αγώνα

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Πιο δυνατά μπήκε στο παιχνίδι η Καρμιώτισσα, ωστόσο στα πρώτο δεκάλεπτο δεν αξιοποίησε την υπεροχή της.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ΠΑΕΕΚ κατάφερε να ισορροπήσει την αναμέτρηση, η οποία διατηρεί το ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης που πέτυχε στο πρώτο παιχνίδι.

Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του αγώνα το παιχνίδι παρέμεινε μέτριο μέχρι κακό, με μόνη ευκαιρία να καταγράφεται αυτή του Μασίνουα στο 42′ με σουτ του να καταλήγει άουτ.

Η ΠΑΕΕΚ προσπάθησε να πετύχει κάτι στην κόντρα αντεπίθεση, αλλά χωρίς αποτέλεσμα και έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στην επανάληψη το σκηνικό ήταν παρόμοιο με τις δύο ομάδες να ανεβάζουν ελαφρώς τον ρυθμό της αναμέτρησης, χωρίς ωστόσο να απειλούν ουσιαστικά τις αντίπαλες εστίες.

Το γόρδιο δεσμό ήρθε να λύσει στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης ο Χριστοφή, γράφοντας το 1-0 για την Καρμιώτισσα, σκορ όμως που δεν ήταν αρκετό για να ανατρέψει τα εις βάρος δεδομένα της ομάδας του.

Έτσι με το ισχυρό 5-1 του πρώτου αγώνα η ΠΑΕΕΚ βρέθηκε στους «8» του κυπέλλου.

Replay

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Έναρξη του αγώνα.

20΄ Στο πρώτο εικοσάλεπτο απόυσιάζει η μεγάλη φάση από το παιχνίδι. Καρμιώτισσα-ΠΑΕΕΚ πάντα στο 0-0.

40′ Μηδέν σε όλα στο ΓΣΖ, αφού συνεχίζει να απουσιάζει το κάτι το αξιόλογο.  Καρμιώτισσα-ΠΑΕΕΚ πάντα στο 0-0.

42′ Σουτ από τον Μασίνουα, η μπάλα άουτ.

Τέλος Α’ Ημιχρόνου

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Έναρξη β’ ημιχρόνου.

48′ Κεφαλιά από τον Μασίνουα, αποκρούει ο Αγριμάκης.

55′ Κεφαλιά από τον Πάντο, αποκρούει ξανά ο Αγριμάκης

62′ Σουτ από τον Κυριάκου, η μπάλα κοντράρει και κόρνερ.

63′ Σουτ από τον Χριστοφή, άουτ η μπάλα.

65′ Καρμιώτισσα-ΠΑΕΕΚ πάντα στο 0-0.

90΄ ΓΚΟΛ! 1-0 για την Καρμιώτισσα!

Ο Χριστοφή σκοράρει και ανοίγει το σκορ.