Όργια Μέσι και εξάρα η Μπάρτσα

By Andreas Andreou — September 20, 2017

Όταν ο Λιονέλ Μέσι βρίσκεται σ΄ αυτή τη δαιμονισμένη κατάσταση, τότε και η Μπαρτσελόνα… κεντάει μέσα στο γήπεδο. Θύμα της ομάδας του Ερνέστο Βαλβέρδε ήταν η Έιμπαρ, η οποία είδε τον Αργεντινό σούπερ σταρ να της βάζει τέσσερα γκολ και να φεύγει από το Καμπ Νου έχοντας ισοπεδωθεί με 6-1!

Μάλιστα με αυτά τα τέσσερα γκολ ο Μέσι έφτασε τα 301 στο Καμπ Νου, κάτι που δεν έχει πετύχει άλλος παίκτης στην ιστορία της Μπαρτσελόνα!

Με αυτά τα τέσσερα γκολ ο Μέσι έφτασε τα 301 στο Καμπ Νου, κάτι που δεν έχει πετύχει άλλος παίκτης στην ιστορία της Μπαρτσελόνα!

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League χρειάστηκε 20 λεπτά για να ανοίξει το σκορ με πέναλτι του Μέσι και 7 λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου έκανε το 2-0 με τον Παουλίνιο. Στην επανάληψη η Μπάρτσα μπήκε φορτσάτη για το 3-1 με τον Ντένις Σουάρες στο 53΄ και η Έιμπαρ έκανε το… λάθος να μειώσει σε 3-1 στο 57΄ με τον Ένριχ.

Σε εκείνο το σημείο η Μπαρτσελόνα πάτησε στο τέρμα το γκάζι και με τρία γκολ του Μέσι μέσα στε 28 λεπτά (59΄, 62΄, 87΄) οι «μπλαουγκράνα» έκαναν το τελικό 6-1… κρύβοντας την Μπάλα.

Έτσι, η Μπαρτσελόνα συνεχίζει δίχως απώλειες μετά από 5 αγωνιστικές στην Primera και βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και στο +5 από την 2η Σεβίλλη, η οποία έχει ένα ματς λιγότερο.