Πρόγραμμα και τηλεοπτικές μεταδόσεις της 13ης αγωνιστικής

By Andreas Andreou — November 24, 2017

Με τους αγώνες της 13ης αγωνιστικής, τελευταίας του πρώτου γύρου, συνεχίζεται το επόμενο τριήμερο το Πρωτάθλημα Cyta.

prot

Για άλλη μια αγωνιστική, το πρόγραμμα περιλαμβάνει αμφίρροπες αναμετρήσεις μεταξύ ομάδων που έχουν τους ίδιους στόχους.

Η πρωτοπόρος Ανόρθωση υποδέχεται το Σάββατο την 3η στη βαθμολογία ΑΕΛ στο ντέρμπι της αγωνιστικής ενώ η ΑΕΚ, που ισοβαθμεί με την Ανόρθωση στην κορυφή, υποδέχεται την Κυριακή την 5η στη βαθμολογία Πάφο.

Να σημειωθεί πως μπορεί η 13η αγωνιστική να είναι η τελευταία του πρώτου γύρου, όμως, υπάρχουν αρκετές εκκρεμότητες μέχρι να συμπληρωθεί αγωνιστικά το πρώτο μισό της κανονικής περιόδου του Πρωταθλήματος λόγω της αναβολής αρκετών αγώνων.

Συγκεκριμένα, ΑΠΟΕΛ και Απόλλων έχουν από τρεις αγώνες λιγότερους ενώ από ένα αγώνα λιγότερο έχουν ο Ερμής, η Πάφος, η ΑΕΛ και η Ομόνοια.

Οι αγώνες που εκκρεμούν:

Από την 1η αγωνιστική:
Ερμής – ΑΠΟΕΛ (θα γίνει την Τετάρτη 29 Νοεμβρίου)
Πάφος – Απόλλων (θα γίνει την Τετάρτη 10 Ιανουαρίου)

Από τη 2η αγωνιστική:
ΑΠΟΕΛ – ΑΕΛ (θα γίνει την Τετάρτη 17 Ιανουαρίου)
Απόλλων – Ομόνοια (θα γίνει την Τετάρτη 17 Ιανουαρίου)

Από την 9η αγωνιστική
ΑΠΟΕΛ – Απόλλων (ο αγώνας θα γίνει την Τετάρτη 24 Ιανουαρίου)

Το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις:

Σάββατο, 25 Δεκεμβρίου

18:00 Άρης – Ερμής (Cytavision Sports 7)
18:00 ΑΠΟΕΛ – Ολυμπιακός (Cytavision Sports 2)
19:00 Ανόρθωση – ΑΕΛ (Cytavision Sports 1)

Κυριακή, 26 Νοεμβρίου

16:00 ΑΕΚ – Πάφος  (Cytavision Sports 1)
17:00 Δόξα – Ομόνοια (Cytavision Sports 2)
18:00 Νέα Σαλαμίνα – Αλκή Ορόκλινη (Cytavision Sports 3)

Δευτέρα, 27 Νοεμβρίου

19:00 Απόλλων – Εθνικός Άχνας (Primetel)

Βαθμολογία

1 ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 12 7 5 0 18 7 26
2 Α.Ε.Κ.ΛΑΡΝΑΚΑΣ 12 8 2 2 26 10 26
3 ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ 11 7 1 3 14 5 22
4 ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 9 5 4 0 22 9 19
5 ΠΑΦΟΣ F.C. 11 5 4 2 11 10 19
6 ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 9 5 2 2 16 7 17
7 ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 11 4 4 3 20 17 16
8 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ 12 5 1 6 20 18 16
9 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 12 2 6 4 8 18 12
10 ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 11 3 1 7 14 21 10
11 ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 12 1 6 5 9 17 9
12 ΑΛΚΗ Ορόκλινη 12 2 3 7 13 24 9
13 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 12 1 5 6 9 27 8
14 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

Πρωτοσέλιδα Εφημερίδων